لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک2021 » راهنمای کامل انتخاب بهترین لوستر کلاسیک برای خرید

لوستر یکی از مهم ترین وسایل خانه های امروزی است که فقط وظیفه ی روشنایی ندارد و بلکه باید هم زیبا باشد هم زیبا نورپردازی کند. افرادی که دنبال خرید یک لوستر زیبا برای منزل خود هستند میدانند که باید تصمیم خود را بر این که دنبال لوستر کلاسیک هستند یا لوستر مدرن بگیرند. در این صفحه ما لوسترهای کلاسیک را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم و از جنبه های مختلف به آن میپردازیم تا راهنمایی برای انتخاب بهترین لوستر باشد.

لوستر کلاسیک چیست و چرا طرفداران زیادی دارد؟

به طور کلی به لوسترهایی که از جنس موادی مانند کریستال، شیشه، چینی، استیل و یا برنج هستند و به شکل و طرح های سنتی تولید می شوند لوستر کلاسیک گفته می شود. لوسترهای کلاسیک لوسترهایی هستند که یادآور طراحی سنتی و رایج هستند و با دکوراسیون کلاسیک میتوانند فضای زیبایی را به وجود آورند. اما امروزه لوسترهای کلاسیک تنوع زیادی پیدا کرده اند و در انواع مختلف تولید می شوند، که همین باعث شده از لوستر کلاسیک بتوان در بعضی طرح های غیر کلاسیک نیز استفاده کرد.

تمایل به اصالت باعث شده امروزه همچنان لوسترهای کلاسیک پرطرفدار ترین نوع لوستر در ایران باشد. لوسترهای پر شکوه کلاسیک میتوانند چشمان هر بیننده ای را مسحور خود کنند، از این جهت با وجود طرح های مدرن و متنوع، همچنان بیشترین فروش در بازار لوستر مربوط می شود به لوستر کلاسیک.

لوسترهای کلاسیک با توجه به کشورهای مختلف از یک سری اصول طراحی که مربوط به همان کشور است تبعیت می کنندف که امروزه میتوان به راحتی به طرح های مختلف لوستر از اکثر نقاط جهان به راحتی دسترسی داشت. برخی کشورها مانند فرانسه و ایتالیا لوسترهای بسیار زیبایی از گذشته تولید میکردند که این لوسترها و این طرح ها امروزه در میان افرادی که دنبال اصالت میگردند بسیار پر طرفدار است زیرا شاید بتوان این لوسترها را کلاسیک ترین انواع لوستر نام برد.

در ادامه به دسته بندی های مختلف لوستر کلاسیک میپردازیم.

انواع لوستر کلاسیک بر اساس شکل ظاهری و استفاده از آن

لوسترهای کلاسیک را به شیوه های مخلف میتوان دسته بندی کرد. بر اساس ظاهر و طرح، بر اساس مورد استفاده بودن، بر اساس جنس یا رنگ و مواردی از این دست. در ادامه مهمترین انواع لوستر کلاسیک را معرفی میکنیم که هنگام خرید این لوستر اطلاعات لازم و کافی را داشته باشید.

لوستر دیوارکوب کلاسیک

لوستر دیوارکوب کلاسیک

لوسترهای دیواری از جمله محبوب ترین و پر استفاده ترین لوسترهایی هستند که در سالهای اخیر مورد توجه خاص مصرف کننده ها قرار گرفته اند. استفاده از این لوسترها دلایل زیادی دارد از جمله این که نورپردازی قسمت هایی که برای لوستر مرکزی سالن امکان پذیر نیست را انجام می دهند و همینطور زیبایی خاصی به دیواری که بر روی آن قرار دارند می بخشند.

لوسترهای دیواری کلاسیک در چند نوع عرضه می شوند: یک نوع لوسترهای که نور را به سمت بالا پخش می کنند و بیشتر مناسب نور پردازی ملایم برای اتاق هستند، لوسترهایی که نور را به سمت پایین پخش میکنند و مناسب این هستند که شی ای که زیر آن هاست را روشن کنند و لوسترهایی که نور را به صورت افقی پخش میکنند که بیشترین نور برای اتاق در این حالت ایجاد می شود.

لوستر های دیواری برای استفاده در اتاق خواب ها بسیار مناسب اند.

لوستر شاخه ای کلاسیک

لوستر شاخه ای کلاسیک

لوستر های شاخه ای را شاید بتوان کلاسیک ترین نوع لوستر نام برد. از ابتدا که لوسترها به وجود آمدند بیشتر لوسترها به این شکل تولید شدند که علاوه بر مزایای زیاد، زیبایی خاصی نیز دارند. مزایایی مانند اینکه نورپردازی خوب و کاملی در فضاهای کوچک و بزرگ انجام می دهند و اینکه میتوان تعداد شاخه ها را با توجه به نیاز انتخاب کرد و همینطور این امکان را دارند تا در فضاهای خیلی بزرگ در چند طبقه قرار بگیرند که به آن لوستر چند طبقه نیز گفته می شود.

لوستر های کلاسیک شاخه ای امروزه نیز همچنان پرطرفدار ترین لوستری است که خانواده های ایرانی به سراغ خرید آن می روند. امروزه تنوع نسبتا قابل ملاحظه ای در این نوع لوسترها مشاهده می شود و هنگام خرید آنها باید این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به فضایی که دارید و ارتفاع سقف تعداد شاخه یا به اصطلاح شعله مناسبی برای لوستر خود انتخاب کنید تا بهترین نورپردازی ممکن را داشته باشید.

لوستر سقفی کلاسیک

لوستر سقفی کلاسیک

لوستر سقفی نیز یکی دیگر از پراستفاده ترین انواع لوستر در بازار است که کابردهای فراوان در شرایط متخلف دارد. اصلی ترین مزیتی که خیلی ها را به خرید آن تشویق می کند این است که با توجه به چسبیده بودن آن به سقف، فضای زیادی اشغال نمی کند و در نتیجه باعث بزرگتر به نظر آمدن فضا می شود. در نتیجه از آن به فراوانی در مکان هایی با سقف کوتاه، راهرو ها و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

اما این تنها مزیت لوستر سقفی کلاسیک نیست؛ این لوستر با توجه به اینکه از سیمی آویزان نیست و همه چیز توکار است ظاهر زیبایی نیز دارد که در برخی دکوراسیون ها میتواند انتخاب اول باشد. امروزه این لوسترها در طرح ها و مدل های بسیار متنوع و با انواع لامپ ها عرضه می شوند و احتمالا این روند افزایش استفاده از این لوستر در آینده نیز ادامه یابد.

لوستر کلاسیک کریستالی

لوستر کلاسیک کریستالی

کریستال یکی از اصلی ترین مشخصه های لوسترهای کلاسیک است و میتوان گفت بیشتر لوسترهای کلاسیک کریستالی هستند. کریستال به سبب جذابیت های زیبایی که دارد و اینکه نور را به زیبایی در فضا منعکس می کند بسیار محبوب است و به خصوص در صنعت روشنایی و لوستر از همان ابتدا مورد استفاده قرار گرفت.

لوسترهای کلاسیک کریستالی در انواع مختلف کریستال تولید میشوند که با سلایق و طرح های مختلف جور در بیایند. در برخی از این لوسترها کریستال تعدادی و برای تزیین استفاده می شود و در برخی دیگر به فراوانی به حدی که کریستال بیش از هر چیز دیده می شود.

هنگام خرید لوستر کریستالی بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که کریستال های آن باید هر چند وقت یک بار تمیز شوند تا کدر نشوند و درخشندگی خود را از دست ندهند.

تماس با شعرا نور

لوستر یکی از مهم ترین بخش های هر فضایی است که به شدت می تواند در ظاهر تاثیرگذار باشد. هدف شعرا نور این است به شما کمک کند مناسب ترین لوستر را با توجه به نیاز خود تهیه کنید. تنوع در ارائه محصولات داخلی و خارجی توسط ما این امکان را به شما می دهد تا در میان رنج وسیعی از لوسترهای زیبا بهترین لوستر را انتخاب کنید. برای اطلاع از قیمت های به روز محصولات و مشاوره رایگان ما برای خرید لوستر با شماره های زیر تماس بگیرید.

021-33972729      09123430796

همچنین می توانید با ما در شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید.

مدل ها و طرح های مختلف لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک ساده

لوستر کلاسیک ساده لوستری است از نظر مواد تشکیل دهنده و ظاهر پیچیدگی خاصی ندارد و در ساده ترین حالت ممکن است. این لوسترها را میتوان در محیط های زیادی استفاده کرد و با وجود اینکه ساده اند میتوانند زینت بخش محیط های مختلف شوند.

لوستر کلاسیک چوبی

اگرچه که به طور سنتی برای بدنه لوستر کلاسیک از انواع فلزها و آلیاژهای فلزی استفاده می شود اما از چوب نیز به دلایل مختلفی مانند صرفه اقتصادی، سبکی و راحتی کار با آن نیز در سالهای اخیر استفاده می شود . اگرچه که شاید این لوسترها را بتوان تلفیق کلاسیک و مدرن دانست.

لوستر کلاسیک مشکی

رنگ لوستر یکی از موارد بسیار مهم هنگام خرید است زیرا رنگ لوستر باید با سایر لوازم در دکوراسیون همخوانی داشته باشد. لوسترهای مشکی، لوسترهای خاصی هستند که دارای کلاس بالا و جذابیت فراوان اند اما باید در انتخاب آنها دقت داشت، زیرا آنها برای استفاده در هر جایی مناسب نیستند.

لوستر سفید کلاسیک

لوسترهای سفید از سوی دیگر کاربرد و استفاده بیشتری دارند و تقریبا با تماس سبک های کلاسیک همخوانی دارند. اما باید در نظر داشت که لوستر تماما سفید به آن فراوانی نیست و در بسیاری از موارد رنگ سفید در کنار رنگ طلایی استفاده می شود که به زیبایی لوستر اضافه ی کند.

لوستر مورد استفاده در هر قسمت خانه با دیگر قسمت ها متفاوت است. بسته به اندازه فضا، موارد مورد نیاز روشنایی در شبانه روز و هماهنگی با سایر تجهیزات آن قسمت از خانه میتوان لوستر متفاوت و درستی برای خود انتخاب کرد. ما تلاش خواهیم کرد مهم ترین نکات را برای انتخاب در زیر جمع آوری کنیم.

لوستر کلاسیک برای آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین نقاط منازل و در اصل قلب آنهاست و نور آن اهمیت بسیار بالایی دارد. برخی از آشپزخانه ها فقط برای طبخ و درست کردن غذا استفاده می شوند در حالیکه در برخی دیگر از آشپزخانه ها میز و صندلی یا جزیره وجود دارد که برای صرف غذا نیز مناسب اند. اما در هر صورت لوستر اهمیت زیادی دارد. لوسترهای کلاسیک متنوعی را میتوان برای آشپزخانه ها استفاده کرد، انواع لوستر مانند لوستر سقفی، لوستر آویز لوستر خطی و… همه با توجه به موقعیت آشپزخانه میتوانند گزینه های مناسبی باشند.

لوستر کلاسیک اتاق خواب

اتاق خواب های امروزی تنها برای خواب نیستند بلکه بخش بزرگی از زندگی افراد در آنها می گذرد پس باید از نظر ظاهر و نور، کاملا دلنشین و مناسب باشند. یک اتاق خواب زیبا با نور معنی می یابد و انتخاب لوستر و چراغ برای آن اهمیت زیادی دارد. در اتاق خواب به صورت عمومی یک لوستر یا چراغ مرکزی استفاده می شود و بسته به اندازه اتاق از یک تا چند چراغ جانبی میتوان استفاده کرد. 

باید توجه داشت که نور استفاده شده لوسترها در اتاق خواب اهمیت زیادی دارد و باید با دقت در نظر گرفته شود.

لوستر کلاسیک پذیرایی

پذیرایی یا حال خانه ها به طور سنتی بزرگترین و مهم ترین قسمت منازل هستند که عموما محل اجتماع افراد هستند. بسته به اندازه و بزرگی پذیرایی و ارتفاع آن، میتوان از مدل های مختلف لوستر کلاسیک در آنها استفاده کرد. بیشترین لوستری که در پذیرایی ها استفاده می شود، لوسترهای کلاسیک شاخه ای هستند که به فضا شکوه می دهند و با توجه به اینکه تعداد لامپ زیای در خود جای می دهند، میتوانند به خوبی نور پردازی مناسبی انجام دهند. با مراجعه به صفحه اصلی سایت شعرا نور، میتوانید راهنمای کامل انتخاب لوستر بر اساس فضا را ببینید.

سایر خدمات شعرا نور » لوستر قدیمی 

لوستر کلاسیک خارجی

شعرا نور یکی از اصلی ترین مراجع فروش لوستر کلاسیک خارجی در ایران است. در کنار لوسترهای پر آوازه ای مانند باکارات فرانسه و مورانو ایتالیا، انواع مختلف لوسترهای خارجی از کشورهای بزرگ در زمینه لوستر در شعرا نور موجود است.

همچنین بسیاری از لوسترهای محبوب خارجی مشابهشان در ایران تولید می شود تا با هزینه ای کمتر، افرادی که دنبال لوسترهای خاص این چنینی هستند نیز بتوانند استفاده کنند.

لوستر کلاسیک جدید

لوسترهای کلاسیک که جدیدا تولید می شوند دارای تنوع خیره کننده ای هستند. در طرح ها و مدل های زیاد، و با مواد اولیه بسیار متنوع هر سلیقه ای میتواند لوستر مورد نیاز خود را پیدا کند. بسیاری از طراحان سعی می کنند در طراحی لوسترهای جدید که میسازند خلاقانه تر عمل کنند به طوری که گاهی تفاوت میان لوستر کلاسیک و لوستر مدرن بسیار کم می شود. پیشنهاد ما این است که خریدار خود را محدود نکند و تمام طرح موجود را ببیند شاید لوستر خاصی نظرش را جلب کرد.

آباژور کلاسیک

آباژور و کنارسالنی یکی از انواع بسیار شیک و مجلل لوستر و چراغ است که در منازلی با دکوراسیون کلاسیک به خوبی ست می شود. از آباژور ها هم میتوان برای زیبایی استفاده کرد و هم میتوان به راستی از نور آنها در اطراف سالن که نور کمتری می رسد استفاده کرد. آباژور های کلاسیک معمولا اما نه همیشه یک تعداد کریستال نیز دارند تا همخوانی بیشتری با طراحی کلی داشته باشند و آباژور کریستالی از محبوبیت بالایی بروردار است. در کل اگر دنبال ایجاد یک فضای با اصالت هستید استفاده از آباژورهای مشابه لوستر اصلی توصیه می شود.

آباژور کلاسیک

برای سفارش و خرید انواع لوستر مدرن و جدید با شماره 09123430796 در ارتباط باشید.

قیمت لوستر کلاسیک

قیمت لوستر کلاسیک

به دلیل تولید گسترده ای که لوسترهای کلاسیک دارند قیمت آنها تنوع بسیار زیادی دارد. مهم ترین دلایلی که باعث این اختلاف قیمت در بین لوسترهای کلاسیک می شوند شامل جنس لوستر، ایرانی یا خارجی بودن آن، برند سازنده لوستر و اندازه لوستر می شود که باعث می شود یک لوستر قیمت کم داشته باشد و یک لوستر قیمت بسیار زیاد.

هنگامی که میخواهید برای خود یک لوستر تهیه کنید بسته به بودجه ای که دارید باید سراغ انتخاب های مختلفی بروید که مناسب شما باشد. اگر بودجه ی محدودی دارید، بهتر است سراغ لوسترهای کلاسیک ایرانی رایج بروید که در تعداد زیاد تولید می شوند. اما اگر از پس هزینه زیاد برای لوستر بر می آیید دست شما برای انتخاب های خاص تر و ویژه تر باز است.

لوسترهای خارجی در میان افرادی که علاقه زیاد به طراحی های با اصالت دارند محبوبیت زیادی دارد. لوسترهایی مانند لوستر باکارات که اصالتی فرانسوی دارد جزو لوسترهای گران در ایران حساب می شود که اما طرفداران سخت پسند را راضی نگه می دارد.

در شعرا نور تلاش بر این است تا کیفیت فدای قیمت نشود و همواره بهترین لوسترها برای ارائه به مردم انتخاب شده است. اما ما تلاش کرده ایم تا این لوسترها را با قیمتی مناسب تر در ایران عرضه کنیم تا افراد بیشتری بتوانند از پس خرید این لوسترهای زیبا بر بیایند. برای اطلاع کامل از قیمت های روز انواع لوستر کلاسیک ایرانی و خارجی با ما در ارتباط باشید.

خرید لوستر کلاسیک

شعرا نور با فعالیت گسترده در زمینه تولید و فروش انواع لوستر، مدت طولانی ایست که توانسته به خانه های بیشماری در ایران زیبایی ببخشد. فعالیت های شعرا نور شامل هر چیزی است که به لوستر مرتبط شود؛ از واردات بهترین برند های خارجی گرفته تا خرید و فروش لوسترهای دست دو. به خصوص لوستر کلاسیک که اصلی ترین تخصص شعرا نور است و برای کسانی که قصد خرید این نوع لوستر را دارند یک منبع بسیار مناسب است. 

برترین کیفیت

مشاوره تخصصی رایگان

قیمت مناسب

ارسال به تمام نقاط

سوالات متداول درباره لوستر

سوالات متداول FAQ

اصولا این سوال درستی نیست و شما هنگام انتخاب باید با توجه به سلیقه خودتان و اینکه کدام لوستر بیشتر مناسب فضای شماست دست به انتخاب بزنید.

مدل های لوستر کلاسیک را نمیتوان محدود دانست و به راحتی شمرد زیرا تنوع زیادی دارند اما میتوان به صورت نمونه به چند مورد مهم مانند لوستر دیواری، لوستر شاخه ای، لوستر سقفی، لوستر کریستالی و مانند اینها اشاره کرد.

اگر به دنبال یک لوستر خاص، با اصالت و ویژه میگردید شاید در بین لوسترهای خارجی مانند باکارا و مورانو بهتر بتوانید یک چنین لوستری را انتخاب کنید اما اگر یک لوستر خوب و با کیفیت میخواهید که قیمت مناسب تری داشته باشد و لوازم جانبی آن به راحتی قابل تهره باشد لوستر ایرانی بهتر است.

قیمت لوستر به عوامل مختلف مانند جنس، اندازه و طرح آن بستگی دارد و ایرانی یا خارجی بودن نیز تاثیر زیادی در قیمت دارد. برای اطلاع به روز از قیمت ها با ما در تماس باشید.

‫5/5 (2 امتیاز )